O nas

Aktualnie stanowimy zespół trzech lekarzy weterynarii specjalistów chorób drobiu o dużym doświadczeniu praktycznym.Pracę zawodową rozpocząłem w 1974r. w Katedrze Chorób Drobiu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałem w zespole prof. Wachnika i prof. Mazurkiewicza , a od 1979r. pracuję na terenie województwa zachodniopomorskiego. Od 1990r. prowadzę Gabinet Weterynaryjny specjalizujący się w zakresie profilaktyki i leczenia chorób drobiu i ptaków ozdobnych. W 1996r. do współpracy włączył się dr Robert Gutarowicz, a od 2015r. dr Maciej Ratkowski. Poza doświadczeniem weterynaryjnym posiadamy także duże doświadczenie praktyczne w hodowli drobiu. Współpracujemy ściśle ze specjalistami z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowo­badawczych systematycznie podnosząc swoje kwalifikacje. Nasz zespół uczestniczy we wszystkich najważniejszych konferencjach i warsztatach zarówno krajowych jak i zagranicznych, w tym między innymi:

  • World Veterinary Poultry Association Congress WVPAC w Cancun (Meksyk) w 2011r.
  • WVPAC w Lille (Francja) w 2013r.
  • VIV Europe w Utrecht (Holandia) w 2014r.
  • WVPAC w Cape Town (Kapsztad – RPA) w 2015r.

Istotnym uzupełnieniem pracy zawodowej jest własne akredytowane laboratorium Labo­Wet, które w dzisiejszych czasach jest niezbędnym elementem merytorycznym oceny terenowych przypadków w stadach drobiu. Jesteśmy w stanie sprostać wszelkim wyzwaniom zawodowym jakie stawia przed producentami i lekarzami weterynarii nowoczesna produkcja drobiarska. Zapewniamy wszystkie niezbędne leki, szczepionki i preparaty uzupełniające­ witaminowo mineralne, ziołowe oraz środki myjące i dezynfekujące.

 

Jak wygląda nasza praca?

Podczas wykonywania naszej pracy kierujemy się przede wszystkim profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do ferm, którymi się opiekujemy. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, działamy nowocześnie i kompleksowo. W skład naszych usług wchodzi nie tylko profilaktyka oraz leczenie, ale również obsługa fermy od A do Z (mycie, dezynfekcja, dezynsekcja). W procesach leczniczych używamy tylko najwyższej jakości preparatów, których działanie sprawdziliśmy w wieloletniej praktyce – prócz chemioterapeutykow. są to również preparaty ziołowe. Kładziemy duży nacisk na warunki zootechniczne panujące na fermach drobiu. Obsługujemy hodowle: kur niosek, kur rodzicielskich, brojlerów, indyków, etc.

Więcej w tej kategorii: